açlık-otu

Açlık Otu Nedir?

Halk arasındaki adı aşrık otu olarak da bilinen açlık otunun faydaları şaşırtıyor. Özellikle sindirim sistemini hızlı çalıştırdığı için zayıflama konusunda yardımcı oluyor.

Açlık otu faydaları nelerdir?

Kilo sorunu tüm dünyada bir çok kişinin problemi haline gelmiştir. Zayıflamak için bir çok yol deneyip zayıflayamayan insanlar artık şifalı bitkilerin zayıflamada en mucizevi sonuçlar verdiklerini görüyorlar.

Açlık otu diğer ismiyle deve gözü veya halk arasında aşrık otu olarak da bilinen bu ot zayıflamada en etkili sonuçları veren bir bitki. Afrika kökenli olan bu bitkinin en önemli özelliği bağırsakları çalıştırarak normale göre daha fazla tuvalete çıkmayı sağlamasıdır.

  • Vücutta oluşan yağları çözer ve yeniden oluşmasını engeller
  • Tokluk hissi vererek kilo vermede yardımcıdır.
  • Mide rahatsızlıklarına iyi gelir.
  • Metabolizmayı hızlandırması sebebiyle kabızlık sorununu ortadan kaldırır. Açlık otu doğal müshil olarak da bilinen bir bitkidir.
  • Tansiyonu düzenleyici etkisi vardır özellikle yüksek tansiyonu olan hastalara önerilmektedir.
  • Böbrek kumu döken hastalar için dökmeyi kolaylaştırıcı bir bitkidir.
  • Bağırsak parazitlerini önleyici etkisi vardır.

Bir yorum yapın

UYARI

Bu web sitesinde yer alan hiçbir içerik hastalıkların tanı ve tedavisi için kullanılamaz. Bu web sitesini ziyaret eden her kullanıcı site kullanım koşullarını okumuş ve kabul etmiş sayılır. Karşılaştığınız sağlık sorunları ve alternatif tedavi yöntemleri için doktorunuza başvurunuz.  112 Acil Yardım numarasından acil destek alabilir, 182 Hekim Randevu Sistemini kullanarak doktorunuzdan muayene için randevu alabilirsiniz.
Uyarı!
Sohbet Başlat
1
💬 Yardıma mı ihtiyacınız var?
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabiliriz?